Naturpark12 Brazílie Mantiqueira Mountains 250 g

Kód: 045020
Značka: Naturpark12
280 Kč / ks 243,48 Kč bez DPH 1 120 Kč / 1000 g
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
10.5.2021

Velmi chuťově silná s tóny lískového oříšku, čokolády a pralinek. Praženo na espresso.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Káva Naturpark12 Brazílie Mantiqueira Mountains má rafinovanější chuťový profil šálku než běžné brazilské směsi kávy. V chuti ucítíte lískový oříšek, čokoládu a pralinky. Směs je jen jemně acidní se svěžími tóny bobulovin. 

Tuto kávu pěstuje několikero drobny pěstitelů z oblasti Carmo de Minas v Brazílii. Jsou součástí družstva Cocarive. Družstvo má vlastní centrum kontroly kvality a vlastní zpracovatelskou stanici, kde třídí, třídí a zpracovávají všechny příchozí kávy. Jedná se o odrůdu Yellow bourbon z regionu Serra da Matiqueira, která se pěstuje v nadmořské výšce 1100 až 1300 metrů nad mořem. Během sušení zůstává na zrnkách dužina plodu, díky čemuž získává káva svou intenzivní chuť.

Stejně jako další kávy z pražírny Naturpark12 má i káva z Brazílie své maskoty v podobě ledňáčka říčního a mloka skvrnitého. Je to proto, že pražírna cítí silné zakotvení ve svém působišti Kokořínsku. Všechna zvířátka na obalech tak tuto oblast připomínají, neboť jsou přirozenou součástí CHKO Kokořínsko. Poznávejte přírodu, poznávejte naši kávu. 

Naturpark 12  stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.

Doplňkové parametry

Kategorie: Brazílie
Arabika/Robusta: 100% Arabika
Odrůda: Yellow Bourbon
Poloha: 1100 - 1300 m.n.m.
Zpracování: natural
Chuťový profil: čokoláda, lískové oříšky, pralinky
Ideální příprava: espreso, moka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

LOGO NATURPARK12

Naturpark12 - Čerstvá pražená káva s neobyčejným příběhem

Projekt Naturpark12 vznikl pod hlavičkou spolku Revenium, který stojí také za několika úspěšnými projekty jako třeba NEJSEMTABU, Lighthouse a Inspirante, a který si dává za cíl všestranně podporovat pracovní uplatnění osob se zdravotním postižením a sociálním znevýhodněním.

Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.