V poslední době platební brána občas hlásí chybu. Pro urychlení dokončení nákupu můžete zaplatit převodem.
Účet pro platbu v Kč: 2200249643/2010 a variabilní symbol je číslo objednávky.

Naturpark12 Etiopie Lalisaa Atara 250g (espreso)

Kód: 045026
Značka: Naturpark12
310 Kč / ks 269,57 Kč bez DPH 124 Kč / 100 g
Dočasně nedostupné (2 ks)

Hřejivá výběrová káva s chutí skořice, hřebíčku a rozinek. Praženo na espreso.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výběrová káva Etiopie Lalisaa Atara Gedecho s cuppingovým skóre 86/100, přináší jedinečný zážitek v podobě sladce kořeněné, příjemně laděné kompozice chutí. V každém doušku totiž ucítíte zejména skořici, hřebíček a rozinky.

Pochází z poměrně velké výšky více než 2000 metrů nad mořem, ze známého jihoetiopského regionu Gedeb. Třešně byly zpracovány naturální metodou, kdy se po dobu přibližně 21 dní vyhřívaly na slunci. To jim dodalo intenzivní, bohatou chuť, kterou lze naplno objevit díky přípravě filtrováním.

Káva byla vypěstována a zpracována v rámci projektu Lalisaa, který sdružuje malé místní farmáře a snaží se jim zajistit rovné podmínky a silnější postavení na trhu s kávou.

Proč naši Etiopii provází na etiketě rosnička zelená? Protože je součástí CHKO Kokořínsko, stejně jako naše pražírna. Poznávejte společně s námi přírodu kolem sebe!

Naturpark 12  stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie, Keni a Indonesie.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Etiopie
Typ: čerstvě pražená zrnková káva
Pražení: střední
Příprava: espreso
Země původu: Etiopie
Odrůda: Heirloom
Poloha: 1900 - 2100 m.n.m.
Zpracování: naturální
Chuťový profil: meruňky, lesní ovoce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

LOGO NATURPARK12

Naturpark12 - Čerstvá pražená káva s neobyčejným příběhem

Projekt Naturpark12 vznikl pod hlavičkou spolku Revenium, který stojí také za několika úspěšnými projekty jako třeba NEJSEMTABU, Lighthouse a Inspirante, a který si dává za cíl všestranně podporovat pracovní uplatnění osob se zdravotním postižením a sociálním znevýhodněním.

Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.