Naturpark12 Kolumbie Doris María 250g

Kód: 045030
Značka: Naturpark12
290 Kč / ks 252,17 Kč bez DPH 116 Kč / 100 g
Upražíme pro vás
Můžeme doručit do:
1.10.2021

Osvěžující káva na filtr s chutí mandarinek a medu s bylinkami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samotná farma Los Aguacates je rodinná farma o celkové rozloze asi 17 ha, z čehož asi 3 ha jsou vedeny jako přírodní rezervace. Jak je to běžné na mnoha podobných rodinných farmách v Kolumbii, plocha je rozdělena na malé "pozemky" a spravována různými členy rodiny. Dalo by se říci, že se jedná o jakési malé farmy v rámci farmy. Doris María, paní, která má na starosti hospodaření, má na starosti dvě plochy zvané "Los Barrancos" (1,5 ha) a "Lote del Monte" (1 ha) - na hektar připadá asi 5000 stromů. (Druhý název zní těm, kdo rozumí španělštině, zejména latinskoamerickému slangu, trochu legračně - "monte" znamená plochu přírody plnou keřů, stromů, trávy, prostě bez viditelné stopy lidské ruky).

Kávu dovezla společnost Chicas Industry, která se věnuje přímému obchodu, vynechává prostředníky a stará se o to, aby farmáři dostali zaplaceno tak, jak jim náleží. Káva je první součástí jejich projektu Mujeres, který pomáhá farmářkám. Jsme hrdí na to, že můžeme tuto kávu představit, protože přesně za těmito myšlenkami si stojíme.

 Co nám o sobě Doris prozradila?
"Buenos días, jmenuji se Doris María Cacaisová původem domorodkyně, matka sedmi dětí, druhá generace producentů kávy. Jsem zamilovaná do kávy a díky Bohu a kávě jsem mohla své děti posunout dál."

Proč Kolumbii provází na etiketě myš polní a užovka hladká? Protože jsou součástí CHKO Kokořínsko, stejně jako pražírna Naturpark12. Poznávejte společně s námi přírodu kolem sebe!

Doplňkové parametry

Kategorie: Kolumbie
Úroveň pražení: střední
Země původu: Kolumbie
Arabika/Robusta: 100% Arabika
Odrůda: Castillo
Poloha: 1800 m.n.m.
Zpracování: promytá
Chuťový profil: med, mandarinka, bylinky
Ideální příprava: espreso, moka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

LOGO NATURPARK12

Naturpark12 - Čerstvá pražená káva s neobyčejným příběhem

Projekt Naturpark12 vznikl pod hlavičkou spolku Revenium, který stojí také za několika úspěšnými projekty jako třeba NEJSEMTABU, Lighthouse a Inspirante, a který si dává za cíl všestranně podporovat pracovní uplatnění osob se zdravotním postižením a sociálním znevýhodněním.

Kávu praží osoby se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Na přípravu espressa pražíme 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni.