Coffee Club Colombia San José Barrique Rum 227 g

Kód: 077016
Značka: Coffee Club
1 190 Kč / ks 1 034,78 Kč bez DPH 36,70 Kč / 7 g
Dočasně nedostupné

Jedinečná chuť kávy Colombia San José Barrique Rum je výsledkem spojení tradic předávaných po několik pokolení a nových postupů, na jejichž konci stojí okouzlující a nečekaně silné aroma kolumbijského rumu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato káva pochází z proslulé kolumbijské oblasti Caldas, okouzlujícího místa, které bylo díky svým tradicím a kulturnímu odkazu zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. A právě zde byla poprvé kávovému světu představena také chuťově velmi zajímavá kávová specialita, kterou nyní v omezeném množství nabízíme i vám. Farmáři kávovníky pěstují na malých svažitých plochách pod ochranou vzrostlých stromů v nadmořské výšce 1350 - 1470 m.n.m. kde čerpají svou sílu z velmi úrodné půdy. Půdu plnou důležitých živin a minerálů, které získala z popela nedaleké sopky Nevado del Ruiz. Na úpatí zelených svahů probíhá 3x ročně ruční sběr, který zajišťuje sklizeň těch nejzralejších kávových třešní, temně purpurové barvy. 

Farma byla založena původně jako rodinná firma v roce 1963, nyní na ní hospodaří již 3. generace. Společným cílem bylo vždy šetrné hospodaření a ochrana přírodních zdrojů, stejně tak rozmanitosti zdejší fauny a flory. Místní farmáři kladou velký důraz na hospodárné nakádání s vodními zdroji a udržení kvality vody. Velkou pozornost věnují zavádění nových postupů a zvyšování efektivity procesů při výrobě, to vše s úctou k místním tradicím. Protože předávání tradic a rozvoj místní komunity vidí jako jedno ze svých hlavních poslání.

V chuti kávy dominují lehce nasládlé rumové tóny, které se v dlouhotrvající dochuti jen velmi pomalu vytrácí a které mohou být v závislosti na stupni pražení provázeny jemnými odstíny třešňového likéru. Tajemství chuti kávy Colombia San José tkví v jejím netradičním zpracování. Zelená kávová zrna několik měsíců odpočívají v barikových sudech, kde získávají svou typickou chuť i vůni. Ta se vepsala do dubového dřeva během dlouholetého zrání kolumbijského rumu.

Farmáři: Guillermo Alvarez Arias, Carmenza Monsalve Botero, Juan Carlos Monsalve Botero, David Alvarez Carvajal, Sergio Alvarez Carvajal, Cassandra Howard

Doplňkové parametry

Kategorie: Latinská Amerika
Typ: zrnková káva
Úroveň pražení: střední
Země původu: Kolumbie
Farma: San José
Arabika/Robusta: 100% Arabika
Odrůda: Castillio
Poloha: 1350 - 1470 m.n.m.
Zpracování: promytá, fermentace v barikových sudech
Chuťový profil: rumové tóny
Ideální příprava: espreso

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

CoffeeClub_logo

Kávu vnímáme doslova všemi smysly. Vždy záleží na chuti, ale ​neméně důležitý je i způsob servírování, přátelé se kterými si šálek vychutnáváme. V Coffee Clubu Vám přinášíme výběrovou kávu. Naše práce začíná hledáním nejlepších kávových sklizní na plantážích a pokračuje v naší pražírně pečlivým pražením a balením kávy. Káva k Vám urazí dlouhou cestu, na jejímž konci Vás čeká opravdový zážitek. Zážitek pro Vás i Vaše přátele.