Milí zákazníci. Po letech se stěhujeme z naší provozovny v Praze. Zásilky všemi dopravci odchází jako obvykle, jen bohužel osobní odběr v Praze již nebude možný. Jakmile budeme kompletně přestěhovaní, zase vás rádi uvidíme. Tentokrát už ale na novém místě v areálu Pivovaru Český Brod.

Mountain Gorilla Uganda Kapchorwa 250 g

Kód: 070042
329 Kč / ks 286,09 Kč bez DPH 9,21 Kč / 7 g
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
1.10.2020

Káva z mikrolotu z oblasti Kapchorwa od pana Innocenta Chemsungu. Má fantastickou vůni a sladkou chuť připomínající ugandskou čokoládu a květinový med. V espresu je sametová s plným tělem. V alternativách je jemná. Ve všech přípravách zanechává dlouhou, silnou a velmi příjemnou sladkou dochuť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pan Innocenta Chemsungu je otec třinácti dětí a třiadvaceti vnoučat. Sám pan Chemsungu je přesvědčen, že lepší káva neexistuje. Koupili jsme od něj velkou část jeho úrody, takže ji budete moci v Evropě ochutnat pouze vy pod značkou Mt. Gorilla. Pár zbylých žoků poputuje do Bostnonu. Za kávu jsme zaplatili fairtrade cenu a má certifikaci SAN ochrany deštných pralesů.

Káva fantasticky voní a v chuti připomíná ugandskou čokoládu a květinový med.

V espresu je sametová s plným tělem. Na alternativách je jemná. Ve všech přípravách zanechává dlouhou, silnou a velmi příjemnou sladkou dochuť.

Doplňkové parametry

Kategorie: Afrika
Typ: zrnková káva
Úroveň pražení: střední
Země původu: Uganda
Arabika/Robusta: 100% Arabika
Zpracování: promytá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mountain-gorilla-logo

Naši kávu jsme našli téměř na vrcholu vyhaslé obrovské někdejší sopky Mount Elgon, která leží na hranicích mezi Ugandou a Keňou. Našli jsme si ji osobně, když jsme se v období dešťů plazili s naším Land Roverem po rudých cestách měnících se v prudké bystřiny. Když jsme se vyšplhali zhruba do dvou tisíc metrů, přestala průtrž a my jsme vyskákali do rudého bahna a vydali se na návštěvu k našim farmářům hledat tu neuvěřitelně jemnou a voňavou kávu.


Všechny naše dodavatele jsme v Africe osobně navštívili a známe tak podmínky, ve kterých žijí a produkty pěstují. Nakupujeme od nich za FAIR TRADE ceny a jejich komodity nesou označení RAINFOREST ALLIANCE CERTIFIED - garanci, že při této zemědělské činnosti jsou dodržována pravidla ochrany deštných pralesů.