Munini kakaové boby

Kód: 050014
250 Kč / ks 217,39 Kč bez DPH 100 Kč / 100 g
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
28.3.2023

Jemně pražené kakaové boby dovezené napřímo z Ugandy. Skvělé pro zlepšení nálady i duševního zdraví.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Munini jsou jemně pražené kakaové boby z Ugandy - dovezené přímo z farmy z oblasti Bundibugyo na okraji národního parku Semuliki, pár kilometrů od hranic s Kongem. Munini se praží z fermentovaných kakaových bobů, které dováží napřímo naši kamarádi z Mountain Gorilla Coffee. Ti ručí za to, že kakaové boby nebyly sklizeny dětskou otrockou prací a mají špičkovou kvalitu. Jejich přátelé farmáři byli ještě nedávno častými cíly útoků Konyho Armády Božího odporu. Když jim přivezli čokoládu vyrobenou z jejich vlastních kakaových bobů, někteří z nich jedli čokoládu poprvé v životě. 

Pražené kakaové boby jsou pojmenované po Munini - jedné ze samiček gorilí tlupy, kterou se zatajený dechem pozorovali kamarádi z Mountain Gorilla Coffee během expedice Go za Gorilou. Hrála si v zelené hlubině pralesa Bwindi s mláďaty a kamarádkou Kwesimou a oči jí opálově zářily. Ať i vám dodají kakaové boby energii, sílu a gorilí dámy. Zakoupením kakaových bobů Minini podpoříte přímo organizaci Gorilla Doctors, která přímo v prostředí tropického horského pralesa pečuje o zdraví a životy posledních 1000 horských goril.

Kávoši doporučují

Kakaové bobdy máme rádi nasekané na drobné kousíčky, které si ráno přidáváme do ovesné kaše. Jsou výborné také s jogurtem nebo jen tak, když vás honí mlsná. Jsou skvělé pro zlepšení nálady i posílení duševního zdraví.

Více o blahodárných účincích kakaových bobů píše také Margit Slimáková. Podle ní jsou kakaové boby dobrým zdrojem hořčíku, který podporuje nervovou soustavu, síry, která zlepšuje vzhled kůže a vlasů, železa a manganu nezbytných pro krvetvorbu, zinku podporujícícho imunitní systém, chromu, který reguluje metabolismus cukrů a mědi, která posiluje imunitu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mandle a kakaové boby
Odrůda: Forastero
Oblast: Bundibugyo
Farma: Bundikakemba Growers Cooperative
Certifikace: Fairtrade, Rainforest Alliance
Výroba: řemeslná ruční, praží firma Jordi's

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

mountain-gorilla-logo

Naši kávu jsme našli téměř na vrcholu vyhaslé obrovské někdejší sopky Mount Elgon, která leží na hranicích mezi Ugandou a Keňou. Našli jsme si ji osobně, když jsme se v období dešťů plazili s naším Land Roverem po rudých cestách měnících se v prudké bystřiny. Když jsme se vyšplhali zhruba do dvou tisíc metrů, přestala průtrž a my jsme vyskákali do rudého bahna a vydali se na návštěvu k našim farmářům hledat tu neuvěřitelně jemnou a voňavou kávu.


Všechny naše dodavatele jsme v Africe osobně navštívili a známe tak podmínky, ve kterých žijí a produkty pěstují. Nakupujeme od nich za FAIR TRADE ceny a jejich komodity nesou označení RAINFOREST ALLIANCE CERTIFIED - garanci, že při této zemědělské činnosti jsou dodržována pravidla ochrany deštných pralesů.