Kdo se skrývá za KAVA.CZ - Kávoši jsme my

K%C3%A1vo%C5%A1i

Pokud právě čtete tyto řádky, zřejmě vás zajímá, kdo jsme, jak dlouho a proč to celé vlastně děláme, což nás moc těší. Tak pojďme na to.

Jak to celé začalo?

První objednávka na www.kava.cz přistála léta páně 2003. Tehdy jsme u toho nebyli, ale šlo o první skutečně specializovaný e-shop s kávou v České republice.

Kami, Martin a skejtové závody

K e-shopu KAVA.CZ jsme se dostali úplnou náhodou díky starý partě skejťáků v roce 2010. Slovo dalo slovo a my v tom lítali až po uši a nezastavil nás ani drobný detail, že jsme do té doby kávu nepili :-). Převzali jsme první zásoby, původní e-shop v krapet havarijním stavu a několik zákazníků, z nichž někteří jsou s námi až do dnes a my si toho velice vážíme.

S kávou se dá začít i ve čtyřiceti

Prodávat a nepít kávu se opravdu dlouho nedá, a tak jsme si dali naše první kafe. A vida, už jsme byli lapení. V průběhu let jsme se obklopovali lidmi, kteří kávě skutečně rozumí, hledali přátele mezi pražiči a dodavateli, se kterými se nám bude dařit nejen obchodně, ale také lidsky. Ochutnali jsme nespočet kafí, abychom zjistili, že vývoj nikdy nekončí.

Káva z celého světa nejen od věhlasných světových, ale i lokálních pražíren

V nabídce KAVA.CZ byl od prvopočátku mix značkových i čerstvě pražených káv, což nám dávalo smysl, a tak jsme to tak nechali i dál. Jen se nám za tu dobu nabídka trochu proměnila. Za důležité považujeme kvalitu, různorodost a čerstvost kávy, a tomu přizpůsobujeme i naše portfolio, přičemž postupně se čím dál víc stěhujeme do lokálních vod. Spolupracujeme s několika výbornými pražiči, pro které je káva vášní a zároveň k nám mají také lidsky blízko. Kávu si necháváme pražit každý týden a snažíme se ji točit tak, abyste nemuseli dlouho čekat. Může se však stát, že ji budeme pražit až přímo pro vás na objednávku.