Mountain Gorilla Uganda Bududa 250 g (espreso/filtr)

Kód: 050005
299 Kč / ks 260 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
25.9.2023
Možnosti doručení

Vynikající arabika, kterou si oblíbíte, zejména pokud jste příznivci acidně laděných káv. Mikrolot, ideální pro alternativy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Káva Bududa pochází ze sopečné oblasti pohoří Mount Elgon, kde se pěstuje v nadmořské výšce kolem 1800 metrů. Její zrnka jsou velká a čistá. Jedná se o acidně laděnou kávu, která voní po karamelu a mangu. V chuti najdete citrusy, nejvíc připomíná mandarinky. V dochuti najdete kakao a bílou čokoládu.

Kávu Bududa pěstuje farmář Stephen Nabwaya, který ji při zpracování promývá a následně suší na slunci. Káva je nakupována jako Fair trade produkt. Jedná se zároveň o mikrolot - to znamená, že káva se zde pěstuje v malém množství a má svůj rodokmen.

Zakoupením kávy Mount Elgon Bududa pomůžete veterinářům z organizace Gorilla Doctors, kteří se starají o poslední horské gorily v ugandských pralesích. Z každé kávy jde 1% výtěžek z prodejní ceny právě této organizaci.

Doplňkové parametry

Kategorie: Uganda
Typ: čerstvě pražená zrnková káva
Pražení: střední
Příprava: moka konvička, french press, espreso
Země původu: Uganda
Složení: 100% Arabika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

MGC_Logo_horizontal_RGB-150

Naši kávu jsme našli téměř na vrcholu vyhaslé obrovské někdejší sopky Mount Elgon, která leží na hranicích mezi Ugandou a Keňou. Našli jsme si ji osobně, když jsme se v období dešťů plazili s naším Land Roverem po rudých cestách měnících se v prudké bystřiny. Když jsme se vyšplhali zhruba do dvou tisíc metrů, přestala průtrž a my jsme vyskákali do rudého bahna a vydali se na návštěvu k našim farmářům hledat tu neuvěřitelně jemnou a voňavou kávu.


Všechny naše dodavatele jsme v Africe osobně navštívili a známe tak podmínky, ve kterých žijí a produkty pěstují. Nakupujeme od nich za FAIR TRADE ceny a jejich komodity nesou označení RAINFOREST ALLIANCE CERTIFIED - garanci, že při této zemědělské činnosti jsou dodržována pravidla ochrany deštných pralesů.