Chemex CM-3A

Kód: 062065
Značka: Chemex
1 499 Kč –30 %
chemex cm3a 1
1 499 Kč –30 % 1 050 Kč / ks 867,77 Kč bez DPH
Skladem (16 ks)
Můžeme doručit do:
26.10.2021

Chemex pro romantické chvíle u šálku překapávané kávy ve dvou. Čisté linie, jednoduchý princip, jedinečná káva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stylový kávovar pro přípravu té nejkvalitnější překapávané kávy. Je opravdu krásný a dřevěná rukojeť se dobře drží v ruce.

I když tento kávovar připomíná spíš karafu na vodu, patří k legendám mezi kávovary. Vytvořil ho v roce 1940 doktor Peter Schlumbohm v USA. Již během tří let si nový vynález vydobyl místo v prestižní kolekci moderního designu MOMA. Sám autor prohlásil, že „I úplný trouba dokáže pomocí Chemexu připravit výbornou kávu“.

Objem: 450 ml

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
JM Avatar autora Filtry 29.5.2021 13:44
Ahoj, jsou k tomu i filtry nebo je třeba dokoupit? Děkuji
Odpovědět

chemex-logo

Kdysi jsem si myslel, že chemex je jméno pro vacuum pot. Název mi evokoval chemické nádobíčko. Ale ve skutečnosti je chemex dokonale jednoduchý nástroj elegantního vzhledu pro přípravu filtrované kávy.  Chemex je vynálezem neortodoxního vědce Dr. Schumbohn, který chtěl vytvořit krásný kávovar ve kterém by mohl „připravit výbornou kávu i naprostý trouba“.  A to se mu skutečně v roce 1940 podařilo.

 V roce 1958 byl chemex designéry z Illinois Institute of Technology označen za „jeden z nejlépe navržených předmětů moderní doby“ a je také součástí sbírky Muzea moderního umění v New Yorku. A může zdobit i vaše kávové zátiší .

Důležitou součástí chemexu jsou jeho filtry, které jsou o třetinu silnější než klasické papírové filtry. Pro jejich výrobu se používá speciální buničiny, jenž perfektně filtruje usazeniny, ale zároveň propouští lahodné esenciální oleje. A to vše beze papírové pachuti.