Milí kávoši. Zdravíme vás ze skladu KAVA.CZ. Všechny objednávky se snažíme odbavovat, jak nejrychleji umíme. Předvánoční kalup nám ale stěžují dopravci, kteří jsou nyní silně přetížení. Může se tak stát, že se doručení vaší objednávky mírně pozdrží. Pro jistotu si objednejte kávu dříve, než vysypete poslední zrnko do mlýnku :-). Přejeme vám co nejklidnější Advent, pevné zdraví a pořádnou dávku kofeinu, která vám zvedne náladu.

Papua New Guinea Sigri

Kód: 029020
Doprava zdarma
Značka: Kava.cz
od 199 Kč / ks od 173,04 Kč bez DPH od 4,18 Kč / 7 g

Zvolte variantu

Káva Papua New Guinea Sigri má sladkou, oříškovo-čokoládovou chuť s lehkým ovocným aroma červeného jablka a skořice a nádechem tabáku. Komplexitu  chutě vyváži lehká ovocnost a podtóny karamelu. Svůj jamajský původ nezapře.

Detailní informace

Hmotnost kávy: 250 g
Upražíme pro vás | 029020
Můžeme doručit do: 10.12.2020
199 Kč / ks
173,04 Kč bez DPH
Hmotnost kávy: 1 kg
Skladem (3 ks) | 029757
Můžeme doručit do: 8.12.2020
597 Kč / ks
519,13 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Papua Nová Guinea je ostrovní stát v Oceánii, nedaleko Indonésie. Plantáže Sigri se nachází v údolí Wahgi v provincii Western Highlands a byly založeny v roce 1950 a rychle získala skvělou pověst. Všechny výsadby jsou výhradně Arabika především odrůda Typica, které pocházejí z vyhlášené oblasti Jamajka Blue Mountain. Káva roste ve výšce okolo 1500 metrů nad mořem kde jsou bohaté srážky a chladnější klima.

Hlavní sklizeň probíhá od května do července. Po sklizni prochází kávové třešně mokrým procesem. Kontrola kvality začíná už při samotném sběru, kávové třešně musí být plně zralé, což zajišťuje správnou rovnováhu cukru a kyselin. Tyto třešně jsou potom drceny přímo v den sklizně. Následuje fermentační proces kdy je káva Sigri  po celý den ponořena do vody a následně usušena. To se opakuje 3x po sobě.

Všechny kávy Sigri jsou poté výlučně sušeny na slunci, loupány a ručně tříděny. U kávy z oblasti Sigri je kladen důraz na ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj.

Doplňkové parametry

Kategorie: Oceánie
Typ: čerstvě pražená zrnková káva
Úroveň pražení: střední
Země původu: Papua Nová Guinea
Arabika/Robusta: 100% Arabika
Ideální příprava: espreso, moka, French press, Aeropress

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: