AROMANIAC El Salvador Santa Ana 250 g (espreso)

El Salvador Santa Ana sedne těm, kteří mají radši hořkou kávu, než kyselou. Má krémovější, ale ne příliš těžké tělo a ze začátku je hodně intezivně lískooříšková. Postupně v ní ucítíte ale i sladké tóny karamelu a zralých červených jablíček, které postupně přejdou do čokoládové dochuti. Doporučujeme ji vyzkoušet jako klasické espreso i s mlékem – vynikne v kapučínu i flatwhite!

Dostupnost Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
7.10.2025
Možnosti doručení
Kód: 089002
239 Kč / ks 213,39 Kč bez DPH 956 Kč / 1 kg
AROMANIAC El Salvador Santa Ana 250 g (espreso)
Salvador Santa Ana
ESPRESO 250g
Celý svět kávy na jednom místě
KAVA.CZ = celý kávový svět
Vybíráme pro vás ty NEJLEPŠÍ KÁVOVÉ ZNAČKY, čaje i čokolády.
Čerstvá káva každý týden
Kávu pražíme každý týden
Naší specialitou jsou VYLADĚNÉ ESPRESO SMĚSI a výběrové kávy.
Expresní doručení
Objednáte a zítra máte
DOPRAVA ZDARMA již od 1 kg čerstvě pražené kávy nebo 3499 Kč.
Fungujeme udržitelně
Fungujeme udržitelně
Točíme krabice, ne zákazníky! Rádi vám poradíme. Jsme vaši KÁVOŠI.

El Salvador Santa Ana pochází ze západu země, konkrétně z malebného regionu Santa Ana, který leží na svazích sopky Ilamatepeq. Pěstování kávy tu má dlouholetou tradici a místní farmáři si předávají všechny důležité znalosti a poznatky z generace na generaci.

Na plantážích se setkáte převážně s odrůdou bourbon, která bývá výrazně sladká a ovocná. Většina zdejších kávovníků roste ve stínu větších stromů, třešně tak zrají pomaleji, a vulkanická půda jim navíc během zrání dodává potřebné živiny a minerály – to jsou ideální podmínky, které umožňují rozvinout komplexnější chutě. 

Sběr probíhá pravidelně od prosince do února

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Čerstvě pražená káva
Typ: zrnková káva, čerstvě pražená káva
Velikost balení: 250 g
? Složení: 100% Arabika
Odrůda: Bourbon
Země původu: El Salvador
Lokalita: Santa Ana
Metoda zpracování: promytá (washed)
Značka: Aromaniac
Stupeň pražení: středně světlé
Doporučené použití: espreso
Acidita: střední
Chuť: oříšková, sladká
Chuťový profil: med, karamel, lískové oříšky, červená jablka
Příprava: Automatický kávovar, Pákový kávovar, Překapávač, Moka konvička, French press

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Diskuze

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.

Povinná pole

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

Aromaniac je česká firma, která praží vlastní čerstvou kávu včetně té výběrové. Pod tímto názvem ji můžete znát od roku 2022, ale její příběh se začal psát už mnohem dříve, v roce 2009, kdy ji jako Čerstvou kávu zakoupil dnešní majitel a velký kávový nadšenec Michal Jirek. V roce 2011 si k e-shopu otevřel také první kamennou prodejnu v Hybernské. Následně o 2 roky později prošla značka prvním rebrandingem – přejmenovala se na Delicado. Nový název se ale nechytl, a tak se po čase opět začal používat ten původní osvědčený.

V roce 2014 se Čerstvá káva rozrostla o další prodejnu, tentokrát v pražských Strašnicích, v parku Solidarita. O 5 let později pak i o třetí na Letné, ta funguje do dnes. Můžete si tu vyzvednout objednávky z e-shopu a také se tu pravidelně pořádají veřejné cuppingy (ochutnávky nových káv). Kávy od pražírny Aromaniac ale můžete ochutnat i na nejrůznějších festivalech, například na oblíbeném Prague Coffee Festu, a pražiče často potkáte na kávových soutěžích.

Značky – foto